Статьи по теме

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Экзарх Василий ИвасюкОдесско-Крымский экзарх владыка Василий (Ивасюк) обратился к мэру Одессы Алексею Костусеву с просьбой посодействовать скорейшему выделению земельного участка для строительства греко-католической церкви.

 

Как отмечается в письме, 25 апреля 2011 года во время празднования Пасхи в Свято-Андреевском храме на улице Гимназической присутствовало более тысячи верующих. «Все задают мне один и тот же вопрос: когда будет решена наша земельная проблема для строительства храма? Я всегда подчеркиваю, что это зависит от городского головы и депутатов, которых мы выбираем», — пишет владыка Василий.

 

«Вижу боль в сердцах людей, оттого, что не имеем земли под строительство храма, а все желающие не могут разместиться в небольшой часовне на пятидесяти квадратных метрах», — говорится в обращении.

 

«Хочу напомнить, что всякая власть от Бога, а не от людей, — подчеркивает Одесско-Крымский экзарх. — Во время выборов Вы взяли на себя лично ответственность за каждого одессита и за каждого человека, проживающего в Одессе. Уже скоро будет двадцать лет, а общину УГКЦ Одесская городская власть до сих пор так еще и не услышала. Можем ли мы надеяться быть теми людьми, которых на этот раз услышат в Одесском городском Совете?»

 

Полный текст обращения приводится ниже.

 

УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА
ОДЕСЬКО-КРИМСЬКИЙ ЕКЗАРХАТ

 

 

Міському Голові                                                                   м. Одеса, 26 квітня 2011 р.

Костусєву О.О.                                                                      Вих.№ 071/11

 

Звернутися до Вас в черговий раз мене спонукують роздуми про святкування Христового Воскресіння в капличці Андрія Первозванного громадою УГКЦ. Спостерігаю біль у людських серцях, бо не маємо землі під будівництво храму, а всі бажаючі не можуть розміститися в невеличкій капличці на п'ятдесяти квадратних метрах.

На попереднє звернення на ім'я Костусєва Олексія Олексійовича від 08.03.201 1 року прийняти єпископа УГКЦ, з питання виділення земельної ділянки Ви не дали жодної відповіді. Правда, ще перед Воскресінням Христовим, ми отримали лист від Одеського міського управління земельних ресурсів від 03.04.11 року, про переадресацію нашого питання в управління архітектури та містобудування. У відповіді також сказано, що будуть надані нам ще якісь додаткові інформації, хоча документацію на сесію ми маємо.

Дня 25 квітня 2011 року в час Пасхального Богослужіння в часі двох літургій, в нас було присутніх понад тисяча мирян. До цього числа ми не враховуємо тих, хто від'їхав провідати свої родини, тих, котрі до цього часу шукають і не можуть знайти нашу скромну Святоандріївську каплицю на вулиці Гімназійній 22/24. Ми маємо велике число людей і вони все задають мені одне і те саме запитання: коли будуть вирішено наше земельне питання під будівництво храму. Я завжди наголошую, що це залежить від міського голови і депутатів, котрих ми вибираємо.

Шановний Олексій Олексійович! Хочу пригадати, що кожна влада є від Бога, а не від людей. Під час виборів Ви взяли на себе особисто відповідальність за кожного одесита і за кожну людину проживаючу в Одесі. Я пригадую лозунги від Президента України Януковича Віктора Федоровича «Почую кожного», «Все для людей» і багато іншої доброї реклами. Вже скоро буде двадцять років, а громаду УГКЦ Одеська міська влада до сьогодні так іще й не почула. І мені дуже не хотілося б отримати від Ваших помічників бюрократичну відповідь, яких у нас зібралося кілька томів: «Згідно чинного законодавства і відповідно придуманих норм та указів... » і далі по відомому тексту. Чи можемо ми сподіватись бути тими людьми яких на цей раз почують в Одеській міській Раді?

2)     Ми просимо Вас вдруге, призначити конкретний час зустрічі з єпископом Василієм Екзархом Одесько-Кримським.

3)      Корисною для нас буде Ваша думка, як господаря міста, якою Ви хочете бачити УГКЦ в Одесі? Дозволю собі повторити слова Блаженнішого Любомира Гузара до Вашого попередника: Що Ви хочете, щоб ми зробили для Вас?

З нетерпінням очікуємо відповіді і сподіваймось бути почутими.

+Василь Івасюк
Ек
зарх
Одесько-Кримський

 

Часовня

 

В храме

 

На фото: часовня Святого Апостола Андрея Первозванного в Одессе

Комментарии   

+3 #8 Иустин Шелудько 16.05.2011 16:21
Учитывая, что в обычное воскресенье в храме на Гимназической на трех Литургиях бывает 300-400 человек, вполне возможно, что на Пасху на двух Литургиях было до тысячи.
Днем на Пасху человек 200 точно было, а ночью храм, говорят, вообще ломился и куча народа стояло на улице.
Цитировать
-1 #7 mr.martirosov 15.05.2011 03:54
Да на здоровье! Только зачем коверкать фамилию собеседника? И в статье речь шла не о вместимости гипотетического храма, а конкретной часовни.
Цитировать
+6 #6 Дмитро 15.05.2011 02:14
Мр.Мартірослав якщо буде збудований справжній храм, а не вбудована в будинок каплиця, то ви переконаєтесь і побачите на власні очі скільки сотен вірян будут приходити не тільки на святкову літургію, але і в буденні дні
Цитировать
-3 #5 mr.martirosov 11.05.2011 16:58
В часовню, включая второй этаж, влезет ну человек 150, ну 200, если спрессоваться. На верхней фотографии, как я понимаю, изображены прихожане, покинувшие часовню, которая в этот момент пуста. То ли окропление водой будет, то ли еще что. Не то, чтобы и там забито и здесь не пройти. Как на Пасху, на двух литургиях могло побывать больше 1000 человек? Внутри часовни должно было смениться, как минимум пять партий по 200 прихожан... Разве был такой ток людей?!
Цитировать
-2 #4 Світлана 11.05.2011 14:16
дивно, що Владика не знає коли цього року святкувався Великдень
а святкувався він як для західної так і для східних церков в один день - 24 квітня

а щодо ділянки - можливість взяти її була вже неодноразово, але напевне комусь із управління є вигідно це відтягувати
Цитировать
+5 #3 slava 11.05.2011 11:56
Владико, Ви правильно робите, що пишете листа-звернення до влади, бо закон про свободу совісті, ще ніхто не відміняв і законом не прописана пріоритетна Церква, хоча на практиці ми бачимо, що такою стає УПЦМП, що ж хай Господь допомагає їй і веде до скорого зєднання з іншими Церквами.
Та на мою думку гальмування дозволу на виділення землі під храм є святотатством, тому богопосвячені особи, будь-якої Церкви повинні реагувати на такі речі і не дозволяти їх, тим більше не допускати таког якщо твої вірні роблять це відносно інших Церков.
Владико якщо це можливо зверніться з листом-повідомленням до Одеського Екзарха УПЦМП, можливо Він не знає про такі некоректні, гальмівні дії міської влади. І можна спитати хіба храм для вірних навіть якщо їх не багато є чимось гірше ніж памятник Катерині в Одесі
Цитировать
+6 #2 slava 11.05.2011 11:40
gregori, якщо у вас є що сказати, то так і зробіть, обгрунтуйте чому фашисти і чому брехуни, але на основі фактів загального душпастирства УГКЦ часів 2-ої світової, а писати якісь незрозумілі лозунги і вигукувати ніби з під столу не треба, та й не коректно це. Ви ж знаходитесь на офіційному сайті, тому майте повагу до інших конфесій.
PS. Відомий факт, людина, яка не поважає інших насправді немає поваги в першу чергу до себе; а хто говорить, якісь несенітниці про Христову Церкву(і це факт бо “Віра, Святі Тайни і єдність Церкви” (Бар, 1987), було розглянуто і підписано Католицькою в яку входить УГКЦ і Православною Церквоою в яку входить також і УПЦМП), то й служить "іншому", хоча й вистіпає під прапором Христа
Цитировать
-9 #1 gregori 11.05.2011 00:20
navicho vi fashisti breshete ludiam
Цитировать