Статьи по теме

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Владика Василь Івасюк9 лютого до управління Одесько-Кримського Екзархату УГКЦ прийшли на розмову два співпрацівники Служби безпеки України в Одеській області.

 

Як повідомив сам Екзарх Одесько-Кримський, одним з перших "дуже хвилюючих запитань" було те, чи дійсно Блаженнійший Любомир Гузар, патріарх УГКЦ, прийняв відставку. Працівникам СБУ на їхнє пряме і щире запитання було роз'яснено, що в Церкві є справи про які говориться відразу після прийняття рішень, але також існують справи, які вимагають солідного опрацювання, щоб прийняти виважене рішення і тільки після цього оголошується інформація у відповідний на це час.  

 

Пізніше знову було повторено це саме запитання. На це їм було пояснено, що згідно Церковного Права, кожний єпископ у віці 75 років пише прохання про відхід на відпочинок. „Правда, ніхто не знає в який саме час це прохання буде задоволене”, відмітив владика Василь.

 

За словами владики Василя Івасюка, працівники СБУ також цікавилися священиком Володимиром Жданом, екс-канцлером Одесько-Кримського Екзархату. На їхню думку Екзарх залишився без помічника. Їм було пояснено хто такий є канцлер, а хто такий є протосинкел. „Вони були приємно здивовані, що єпископ має помічника, яким є протосинкел, а так само вже є священик, котрий виконує обов'язки канцлера”, каже владика.

 

Рівночасно їх цікавило питання, на якому етапі знаходиться справа виділення земельної ділянки для громади УГКЦ в Одесі. Згідно інформації, наданої владикою, справа виділення землі під храм в Одесі дійшла до суспільних слухань, які повинні були відбутися 4 вересня 2010 року. „Правда є така, що проводити їх немає сенсу, бо певні сили робили все для того, щоби зірвати слухання, використовуючи при тому всі можливі засоби і методи”, заявив Одесько-Кримський Екзарх.

 

„У наших розмовах з одеситами ми не побачили і не знайшли людей, котрі проти будівництва храму УГКЦ, — продовжив відповідати на запитання працівників спецслужби єпископ. — Існують окремі люди-каталізатори, котрі спеціально і штучно нагнітають протистояння між конфесіями. І тут якраз відкривається дуже важлива ділянка для роботи працівникам СБУ.” Згідно інформації владики, відповідальний священик Екзархату, під час приготування документів на виділення землі, у серпні-вересні 2010 року подав усну інформацію про те, що міська рада міста Одеси ніколи не виділить місця під будівництво храму громаді УГКЦ. „Я не дуже в це повірив, але прийняв таке повідомлення до уваги”, зазначив владика Василь. Працівники СБУ вважають, що теперішньому міському голові Олексію Костусєву при першій офіційній зустрічі слід подати знову прохання про виділення кілька сотих землі під будову храму. Єпископ Василь прийняв цю пораду.

 

Працівники СБУ також турбувалися, щоб не було екстремістських проявів. Єпископ запевнив співпрацівників СБУ, що УГКЦ в Одесі не буде робити жодних кроків в цьому напрямі. „Навпаки, ми закликаємо вірних до співпраці з державною владою у ділянці соціального служіння, — підкреслив єпископ. — Але до наших храмів ходять різні люди, і якщо вони будуть робити неправомірні заходи від імені релігійних громад, то ми просили б, щоб працівники СБУ це відслідковували та провадили з ними відповідну роз'яснювальну роботу. Це прямий обов'язок СБУ”, зазначив Екзарх.

 

Працівники СБУ так само цікавилися роботою, яку проводить Екзархат. Особливо їх цікавила Одеса та Одеська область.

 

На кінець розмови було підкреслено, що завданням УГКЦ є нести людям науку про Бога, проповідувати Євангеліє і нести мир у суспільство та спокій у людські серця, повідомляє прес-служба Одесько-Кримського Екзархату.

Комментарии   

+1 #12 slava 23.03.2011 10:14
Світлано, не прийміть це за образу дуже прошу, але ви пишете про владику. Не думайте, що він би вигадував такі речі, це йому не треба це два, а перше, що якщо не довіряти Владикам, то вже тоді кому?
А,що до здав всі карти, він сказав все, як є, а приховувати не має чого УГКЦ не є радикальною сектою, чи групою. Вона не має, що приховувати, бо таки не має!!
Та й взагалі зараз час не критикувати, а помагати (кажу це більше собі), в період відвідин Одесько-Кримського Екзарха в Івано- Франківській Єпархії розпочали(проти неї) безглуздий позов про нібито розпалювання міжконфесійних чвар. Хоча через думку експертів призупинили справу(чому не закрили не знаю бо з права два експерти одної думки то далі сенсу не має але.....). Не хочеться думати, що це сплановані чиїсь дії!
Екзарх повідомив про відвідини і правильно, що б потім не було навіть думки, що Він заграє з владою. А що до о.Гудзяка, то там була не зустріч, а залякування. В таких умовах і немає про що говорити.
Цитировать
+2 #11 Світлана 22.03.2011 21:26
дивним є це повідомлення
невже Владика Василій хотів закосити під Бориса Гудзяка?
священик Борис з ними не вів бесіди, а Владика одеський здав мало не всі карти (зі страху?)

і хто зна чи взагалі були такі відвідини...
Цитировать
+1 #10 Alexander 27.02.2011 07:22
Я вважаю що до до Львівського "собору" 1946 року не дійде. Кірілл Гундяєв не хоче псувати відносини зі Святим Отцем. Слово Святішого Отця для всього світу має більше значення ніж "засєданія й декларації" МосПатріархії. Й ніякого СБУ НЕ ІСНУЄ - це перефразована назва "КГБ". А Алєксєй Міхайловіч Саввін ("Агафангєл") підпорядковується безпосередньо патріарху Путіну (антиукраїнська діяльність Cавіна почалась задовго до Гундяєва - в 1999 році).
Цитировать
+4 #9 slava 15.02.2011 16:50
Дуже цікаво є спостерігати, за діями працівників таких служб. Адже минулого року подібна ситуація була в м.Львові, де також проводились якісь"опитування" ректорів вишів., за неофіційними даними такі дії проводились і в інших містах,
а мета їх візиту до Екзарха взагалі дивна, бо діяльність УГКЦ в м.Одесі є висвітлена на сайті, нащо їхати, якщо можна відкрити інтернет сайт і прочитати?
А що до екстремістів, то якщо хтось не знає, Соціальна Доктрина Церкви засуджує такий вияв свого невдоволення.
А з рештою після таких дій держави, а особливо соц.реформи, швидше за все накличуть на себе реакцію людей, яка аж ні як не буде залежати від приналежності до тієї, чи іншої конфесії.
Цитировать
+3 #8 akantha 15.02.2011 04:47
для адміністраторів сайту!!!!!!!!!!!

слід писати не "Цитирую", а "цитую"
Цитировать
0 #7 akantha 15.02.2011 04:46
для адміністраторів сайту!!!!!!!!!!!

слід писати не "Цитирую", а "цитую"
Цитировать
0 #6 akantha 15.02.2011 04:44
Цитирую Брюс Всемогущий:
[quote name="bohdan"]
Кстати, а насколько реально Одесско-Крымский епископ Василий может претендовать на пост патриарха УГКЦ?


взагалі то може ... і не тільки це ..., але чи хоче???
Цитировать
0 #5 Брюс Всемогущий 14.02.2011 17:45
Цитирую bohdan:
Тобто СБУ вже почало ближче знайомитись з потенційними кандидатами на Патріарший престол

Кстати, а насколько реально Одесско-Крымский епископ Василий может претендовать на пост патриарха УГКЦ?
Цитировать
+12 #4 Брюс Всемогущий 14.02.2011 16:26
Сотрудники СБУ делают свою работу - дело похвальное, только почему-то экстремист и провокатор депутат облсовета Алексей Саввин (ака митрополит Агафангел) до сих пор не привлечен к ответственности за свои призывы против греко-католиков.
Цитировать
-8 #3 вірянин 13.02.2011 17:19
зі статті видно та приємно те, що недопущення загострення міжконфесійних відносин та протидія екстремізму - один з обовязків правоохоронців
Цитировать