Статьи по теме

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 
Святой Николай ЧарнецкийМонахи ордена редемптористов Украинской Греко-Католической Церкви привезут в Одессу мощи святого Николая Чарнецкого 10 декабря.

 

«Святой Николай Чарнецкий стал почитаться верующими задолго до его беатификации, — комментирует настоятель храма апостола Андрея Первозванного отец Игорь Тарас. — Святой епископ, которого в течение многих лет истязали в советских концлагерях, был известен своим духовным характером еще при жизни, а после смерти, очень скоро, верующие обнаружили чудодейственную силу земли с его могилы.»


По словам одесского священника, за минувшие десятилетия зафиксированы и подтверждены десятки случаев чудесных исцелений по молитвам к святому Николаю Чарнецкому. «Прилагаясь к земле с его могилы, а позднее и к мощам, множество людей получили исцеление от различных недуг, в том числе от неизлечимых традиционным путем», — подчеркнул настоятель храма.


Расписание молебнов и богослужений на время пребывания в Одессе мощей святого будут опубликованы в ближайшее время.

Справка

Согласно достоверным источникам, за время своего заключения (от ареста во Львове до освобождения в 1956 году) епископ Николай Чарнецкий отбыл 600 часов допросов и пыток, побывал в 30-ти разных тюрьмах и лагерях принудительного труда. Невзирая на физические и душевные страдания, владыка всегда находил слово утешения для соузников, духовно поддерживал их, каждого знал по имени.


Учитывая свидетельство праведной жизни блаженной памяти Николая Чарнецкого, в частности, его стойкость, мужество и верность Христовой Церкви, проявленные во времена преследований, в 1960 году был начат беатификационный процесс. 24 апреля 2001 года Святейший Отец Иоанн Павел II подписал декрет о беатификации епископа Николая Чарнецкого как блаженного мученика за Христову Веру.


См. также Жизнеописание знаменитого украинского чудотворца — блаженного священномученика Николая Чарнецкого

Комментарии   

0 #7 qwerty 01.12.2009 06:40
У такому випадку щиро перепрошую! Я був переконаний, що це офіційний сайт екзархату. Звичайно, ви праві, на не офіційному рівні думаю кожен визнає святість блаженного священномученика.
п.с. цікаву дискусію можна вести лише з рівнозначним співрозмовником, а вступати в полеміку з вами не збираюся... бувайте здорові!:)
Цитировать
0 #6 Иустин Шелудько 30.11.2009 23:03
Ну тоді почніть з того, що повідомте "якісь церковні структури" з приводу вживання Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким титулу патріарха, якого канонічно не існує, а потім вже можна буде подискутувати й з приводу святості Кир Миколая Чарнецького, якщо є бажання.
P.S. Цей сайт не є офіційним сайтом екзархату. Це є сайт парафіян храму св. ап. Андрія Первозванного.
Цитировать
0 #5 qwerty 30.11.2009 21:27
Ви мене дивуєте. Я зовсім не намагаюся применшити заслуг бл.Миколая Чарнецького, але Ви не праві у тому, що дозволяєте собі на офіційному єпархіальному сайті, чи, можливо, я помиляюся і він таким не є?, вводити в оману людей. Дуже б хотілося дізнатися хто Ви, Михайле, можливо необхідно повідомити якісь церковні структури щодо Вашої явної некомпетенції в важливих канонічних питаннях Католицької Церкви. Чи, можливо, Ви не належите до спільноти вірних, яка, крім усього іншого, все таки шанує закони за якими живе? Ще раз хочу наголосити, що щиро шаную пам"ять Миколая Чарнецького, але не приймаю явно неправдивої інформації стосовно канонічного статусу блаженного.
Цитировать
+1 #4 Иустин Шелудько 30.11.2009 18:50
Шаную Вашу канонічну обізнаність, пане Кверті. Але це все слова. Важливіша не юридична, а духовна сутність. Святість життя святого Миколая Чарнецького, його страждання за Христа і церкву, чуда, які творить Господь Бог заради прослави свого слуги - все це доволі промовисті свідчення святості українського єпископа Кир Миколая. Чи ви знаєте, пане Кверті, що численна кількість визнаних святих Церкви взагалі ніколи не була офіційно "сертифікована"? Наприклад, чи Ви знаєте, що ніколи не було процедури ані беатифікації, ані канонізації святого Миколая Мирлікійського? Але хіба він від того менш святий? Канонізація - лише засіб, який застосовує Церквя задля того щоби привернути нашу увагу до тої чи іншої духовної особистості. Взагалі то святі не потребують канонізації. Тому то для вірних УГКЦ Кир Миколай - безперечно святий.
Цитировать
0 #3 qwerty 30.11.2009 15:04
Ви що знущаєтесь? В справці про це жодного слова немає? Ви хоч розумієте різницю між блаженний і святи? Соромно за Вас.
Цитировать
0 #2 Иустин Шелудько 30.11.2009 14:26
qwerty, смотрите справку.
Цитировать
0 #1 qwerty 30.11.2009 03:05
Перепрошую, а коли і ким був канонізований Миколай Чарнецьки? Не вводьте людей в оману!!!!
Цитировать