Статьи по теме

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Владика Василь, екзарх Одесько-КримськийВступне слово владики Василя (Івасюка) на відкритті Собору мирян Одесько-Кримського екзархату Української Греко-Католицької Церкви в Херсоні.

Слово екзарха Василя на Соборі мирян в Херсоні

Одеса-Херсон
25 вересня 2010 року

 

Всечесні отці, дорогі парафіяни! Вітаю Вас в храмі святих Кирила й Методія при монастирі ЧСВВ в м. Херсоні, що беруть участь у соборі мирян Одесько-Кримського Екзархату. Одесько-Кримський Екзархат УГКЦ розміщується у чотирьох областях (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська) та АР Крим. Одна з них належить до Центральної України, три області та АР Крим належать до Південної України. Кожна область має свою особливість: зокрема одна частина області знаходиться у прибережній частині Чорного моря і тут проживає значна кількість людей, а північна частина областей межують із Центральною Україною.

 

За благословенням Патріарха УГКЦ Любомира Гузара маємо визначити як краще разом із духовними пастирями послужити нашому народові в проголошенні Євангелія. Не один раз мені особисто приходилося чути побажання людей: зареєструйте громаду, збудуйте храм, а тоді ми до вас прийдемо. Я вам вдячний за ваше бажання і розуміння бути у Христовій спільноті.

 

За словами апостола Павла, ви є храмом Духа Святого, ви є Церква. Ви збираєтеся разом, об’єднані наукою Ісуса Христа, Святими Тайнами, під благословенням апостола Петра, під омофором Блаженнішого Любомира Гузара, і тоді ми є Церквою. Наша християнська громада повинна своє життя відкрити для Євангелії. А другим не менш важливим кроком є — знайти способи і методи поширювати Слово Боже для інших людей. Згадайте слова Івана Богослова, котрі дуже виразно вказують, як це треба робити. Погани говорили: дивіться як християни любляться, і по цьому їх пізнавали, як учнів Христових.

 

Головним завданням перед вами стоїть: як ми, миряни, повинні брати участь у розвитку та житті Церкви. Як християнин в Україні має допомогти людям знайти дорогу до Ісуса Христа через свідчення власним життям на теренах Одесько-Кримського Екзархату. Як нам використати свої дари дані нам від Господа для Церкви в парафії і на добро Українського народу.

 

Від кожного з Вас і Вашої участі залежить майбутнє парохії та нашої Матері-Церкви в Україні.

 

Бажаю ефективної праці для учасників і доповідачів нашого собору, а особливо прийняття цікавих пропозицій для Блаженнішого Любомира Гузара.

 

Благословення Господнє на Вас!

 

Василь Івасюк,
Екзарх Одесько-Кримський