Печать
Категория: Одесский экзархат
Просмотров: 9841
Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 
Різдво Ісуса ХристаРіздвяне послання владики Василя Івасюка, Екзарха Одесько-Кримського Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) на Різдво 2010 року.

Різдвяне Послання 

Всечеснішим і преподобним священнослужителям,
преподобним ченцям і черницям, дорогим у Христі братам і сестрам

Христос Рождається! Славіте Його!

Різдво Христове!

 

Дорогі у Христі! Різдво Ісуса у Вифлеємі – означає, що з нами Бог! Різдвяний час повертає нас знову до пережиття цієї знаменної події – народження Ісуса Христа, нашого Месії. Месія або інакшими словами посланець, має виконати дуже конкретне завдання: відкупити кожну людину та дарувати їй спасіння. І саме це допомагає нам зрозуміти причини чому Він прийшов на землю та жив як людина. Отже, народження Спасителя започатковує дуже важливі зміни в житті людства. Подія Різдва Христового змінила хід історії цілого людства. З цієї причини вирішено почати нове літочислення та назвати цю епоху “Новою ерою”. Аналогічні події відбуваються у житті кожної людини. Христос навідується в гостину до Вашої душі і це вже є початок нового життя. На подальшу переміну людського життя потрібен відповідний час і тому сподіватись на бажані швидкі результати відразу неможливо. Пройде час і Боже дитя поблагословить своєю присутністю наше людське життя.


Торжественні святкування Ювілейного 2000 року від народження Ісуса Христа проголосили найбільшу популярність та важливість особи Спасителя для всіх народів землі, бо Він прийшов до кожної людини. Вік, соціальний стан, національність, моральність життя та інше ніколи не були перешкодою до зустрічі із Ним. Зустріч з Ісусом завжди змінювала кожного. Ісус проповідував Небесне царство, яке знаходиться в середині Вас! Осягнення правдивого людського щастя в усій його повноті дає нам запевнення Царства Божого. І тому кожний, хто ставав щасливою людиною, той почувався немов у небі. Це нас приводить до думки, що Спаситель прийшов, щоб повернути нам первісний образ, дарований Творцем. Ісус бажав повернути нам образ Божий – “бути Правдивою людиною”. Доказом цього є те, що Ісус не погорджує нічим людським: ні тілом, ні звичаями, ні суспільством, ні працею. Більше того: Він часто себе називає “Син Людський”. Христос противиться всьому гріховному! Людина зіпсована гріхом перестає бути людиною у моральному і духовному значенні. Не дивно, що такі люди і самі себе не люблять через своє грішне життя. Ісус бажає нам правдивого щастя і саме тому Його місійна діяльність була дуже людською і природною. Навіть великі чуда, здавалось були простими і зовсім природними. З Христом є дуже просто, бо Він Сам простий! Цю простоту можна було побачити від початку Його приходу на землю і до самого кінця Його життя. Ускладнювати життя старалася тільки грішна людина. Важко було тим, хто не довіряв Ісусові Христові і часто противився Йому. І це завжди було і надалі залишається причиною внутрішньої боротьби. “По вірі вашій дасться вам” – постійно наголошував Месія. Саме тому, ознакою святості у християнстві, відразу почалось вважатись простоту.


Простота не захоплює! Але ціллю простих речей не є захопити, а принести користь і бути корисними! Наше життя має наповнитися простотою, відкидаючи всяке крутійство, брехню та обман. Неправдою з великими складностями здобудемо дуже мало, а втратимо дуже багато, так і не скориставши нічого. У такому простому Різдві прийшло Величне Спасіння для всіх і для кожного з Вас! Рівночасно хочемо звернути увагу на теперішній стан нашого суспільства. Інфляція, криза, невідомі до цього часу хвороби та їх наслідки прийшли до наших родин. Обласні центри, міста, містечка та села втрачають добру питну воду, а це в свою чергу провокує різні недуги. У місті Херсоні зруйновано храм “Покрови Пресвятої Богородиці” і цим діям надали законний статус. Стає дуже страшно коли люди займають місце Бога та оголошують Йому війну. Долю збунтованих ангелів добре знаємо зі Святого Письма. Руйнування храму, неповага до свого народу, свідоме невиконання своїх обов’язків напевно і є головною причиною всіх бід сьогодення. 


Син Божий прийшов, щоб народитися у Вашому домі та розв’язати всі труднощі. Найперше Він прощає нам гріхи, а ми простімо наших ближніх та допоможімо людям в потребі. І це є початок Царства Божого на землі. Любов і мир Христовий нехай завжди перебуває у Ваших серцях. Радістю веселої коляди поділімося із хворими, в’язнями, дітьми сиротами, студентами, військовими та самотніми особами. Передайте моє Архиєрейське благословення всім людям доброї волі. З нагоди Різдвяних свят і Нового 2010 року бажаємо Вам щастя, добра, успіху в праці та многих Божих ласк. Амінь.Благословення Господнє на Вас!

+Василь Івасюк
Екзарх Одесько-КримськийДано дня 4 грудня 2009 року Божого
при катедральному храмі “Святого Андрія Первозванного”
у м.Одесі, в день Введення в храм Пресвятої Богородиці.