Печать
Категория: Одесский экзархат
Просмотров: 5024
Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Екзарх Василь ІвасюкРіздвяне послання владики Василя Івасюка, Екзарха Одесько-Кримського.

Архиєрейське послання на Різдво 2007 року

Христос рождається! Славіте його!

“Слава на висотах Богові і мир людям доброї волі”!


Різдво Ісуса Христа..! Довгоочікувана цілим світом подія. Ангели сповіщають людям, що до них приходить мир і спокій на зміну війнам та розбратам. Таку переміну суспільства міг почати тільки Той, “хто йде в ім’я Господнє”: Ісус Христос - Господь і Людина в одній особі. Людина не може допомогти сама собі і тому необхідно подати поміч від Спасителя. В пустелі серед ночі у таємничий для нас спосіб приходить Месія. Він родиться від жінки на ім’я Марія у Вифлеємській пустелі. Пустеля вдень дуже гаряча, а вночі дуже холодна. Холодом зустрічає опівночі Спасителя Земля. Холодна і непривітна пустеля символізує стан людства. Людей не цікавить доля свого ближнього. Наш ближній є цікавий нам зі сторони отримання користі; приходять думки, як обманути свого ближнього; робиться все можливе, щоб відібрати в когось помешкання; викинути сім'ю з маленькими дітьми на вулицю; забрати в когось добре ім'я, очернивши його. Діти зі спокійною совістю можуть віддати стареньких батьків в дім самотніх. Стан постійної ворожнечі між людьми – ось це є та холодна Вифлеємська пустеля, серед якої народився Спаситель! Ось таке середовище приготували Йому люди.


Народження Ісуса помітили окремі люди, котрі були щирі і добрі серцем. Більшість людей в той час клопоталися зовсім іншими справами, що були націлені на самодостатність, тому і робили все, окрім добрих справ. Їх серце було наповнене журбою про себе, тому навіть Йосифа з Марією не прийняли до жодного родинного дому.


Незважаючи на холодну ніч, з непривітною пустелею та байдужістю людей Син Божий родиться, виконуючи волю Бога-Отця. І приходить до тих, хто Його не чекає, щоби навчити і показати дорогу переміни.


Холодна Вифлеємська ніч - це є стан сьогоднішньої людини. Цей святий Вечір пригадує кожному, що Христос приходить у світ без тріумфу, а тихо і в покорі. Він іде в мирі і на душу приходить незнаний для людства спокій. Завдяки народженню Христа холодна і непривітна ніч перемінюється на лагідний і теплий день в душі людини.


На славу Божу будуються величаві храми, але дуже малий відсоток людей до них приходить. Віру в Господа витісняє матеріалізм та гроші. Добра і порядна людина сьогодні значить, щось застаріле. Думати і жити по-християнськи вибирає меншість людей. Основою українського суспільства є християнська родина, яка втрачає своє гідне місце в теперішньому суспільстві. У світ людини третього тисячоліття від народження Христа приходить вже не холодна Вифлеємська ніч, але насувається справжній льодовиковий період.


Ці всі труднощі прийшов розв’язати до нас Син Божий! Він довіряє нам, а ми довірмо ціле наше життя Йому; Він обнімає нас, а ми обіймімо Його; Він посміхається нам, а ми посміхнімось Йому; Він дарує Себе, а ми приймімо Його до свого серця; Він прощає нам всі гріхи, а ми простімо своїх ближніх. І це є початок Царства Божого на землі для нас. Любов і Мир Христовий нехай завжди перебуває у наших серцях.


Радістю і Миром Божим та веселою колядою поділімося із хворими, в’язнями, дітьми сиротами, самотніми особами. Передайте моє Архиєрейське Різдвяне Благословення всім тим, хто хоче бути з нами, але не може через обставини життя, які склалися: студентам, військовим, морякам, хворим у лікарнях та в’язням. З нагоди Різдвяних свят і Нового 2007 Року бажаємо Всім щастя, добра, успіху в праці та душевного спокою. Амінь.


Благословення Господнє на Вас!


+ Василь Івасюк
Екзарх Одесько-Кримський


Дано дня 4 грудня 2006 року Божого
при катедральному храмі святого Апостола Андрія Первозванного
в м. Одесі, в день Введення в храм Пресвятої Богородиці.