Печать
Категория: Одесский экзархат
Просмотров: 6255
Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 
Різдвяне послання владики Василя Івасюка, Екзарха Одесько-Кримського.

Архиєрейське послання на Різдво 2009 року 

всечесним отцям-душпастирям, монахам та всім вірним Одесько-Кримського Екзархату

Владика Василь Івасюк 

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВІТЕ ЙОГО!

Цей радісний привіт сповіщає людям Землі про велику Тайну, яка сталася у Вифлеємі – Воплочення Слова Божого! Святе Письмо так описує цю Велику Таємницю: "Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми бачили його славу – славу Єдинородного від Отця, повного благодаті" (Ів. 1:14). І в такий спосіб на допомогу людям прийшов довгоочікуваний Месія. Пророк Ісая також вказує на причину приходу Спасителя до людей, а саме, що Месія прийшов і взяв всі наші провини на Себе та примирив нас із Богом.

На прихід Спасителя очікували не одне століття, аж ось Він прийшов до своїх і свої Його не впізнали (пор. Ів. 1:10-12). Люди заклопотані зовсім другорядними справами: переписом населення та зароблянням грошей. Жителі Вифлеєма з цієї причини не приймають до своїх домівок матеріально бідної Пресвятої Родини. Убогі Йосиф та Марія не знаходять помешкання та притулку посеред людей, а тільки поза містом, у колишніх стайнях царя Давида. В таких обставинах приходить до людей Слово Боже, Яким є Ісус Христос.

В ніч, коли у вифлеємських яслах народився Спаситель, над світом урочисто залунала ангельська пісня: "Слава во вишніх Богу і на землі мир, людям благовоління" (Лк. 2:14). Споконвічне Слово звістило всім народам Землі спокій, примирення та порозуміння. А кожному з нас, які носимо у собі образ Божий та Його подобу, було відкрито двері до справжнього покликання: творити добрі діла і справедливі вчинки.

З народженням Спасителя починається час важливих перемін у людському суспільстві та у відносинах один до одного. У світ прийшла сила, котра визволить людину від гріха, а потім зробить її незалежною від брехні, підкупу та насильства. Дитятко Ісус силою любові й миру ламає старий порядок і робить внутрішню переміну людини. Дійсно, Слово Боже загартувало мучеників у терпіннях і сьогодні знову кличе до Себе всіх скривджених і знедолених.


Наша Батьківщина Україна є благодатною землею, а її народ перейшов не одну Голгофу та переніс чимало зневаг та нищення. В наш час ще досі живі свідки одного з кричущих злочинів – штучного голодомору-геноциду в 1932-1933 роках. В результаті за один рік навмисне заморено голодом понад 14 мільйонів селян Східної України. Нечуваний досі злочин!!! Як нас з вами надалі оминути на шляху нашого християнського життя подібні страшні трагедії? Як нам розпізнати неправдивих людей, тому що саме вони набирають зовнішності невинних ягнят і хочуть, щоб їм знову повірити і так бажають привести людей до ще більшої трагедії.

Відповідь чуємо у молитовному співі під час різдвяних богослужінь: "З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог" (Іс. 8-9). Ці слова кличуть нас об’єднатися навколо Господа і тоді нам не страшний жодний ворог. Подібно три царі, ведені Вифлеємською зіркою, перемогли всі труднощі та спокуси і прийшли щасливо зі своїми дарами до новонародженого Ісуса. Вашою провідною зіркою є ваша совість, Святе Письмо та голос Церкви Христової. Ідіть за їхніми голосами та робіть те, що вони вам кажуть.

Звертаюся до нашої молоді: Ідіть дорогою за Ісусом! Заохочую всіх вас бути добрими християнами та вірно служити своєму народові та Україні. Шануйте своїх батьків та шукайте Господа у вашому житті. Моліться, ходіть до храму, вивчайте історію свого народу та наповнюйте ваші серця добрими ділами.

Звертаюся до батьків та матерів з проханням молитися за ваших дітей, щоб оминули їхню долю сумні дні, а щастя та радість нехай увійдуть в їхнє життя. Навчіть ваших дітей любити Ісуса та робити добро.

Звертаюся до кожного свідомого громадянина України з проханням у любові служити українському народові. Любіть Державу Україну, в якій ми живемо, та будьте братами і сестрами у Христі Господі.

Передайте моє Архиєрейське Благословення в час Різдвяних Свят студентам, військовим, морякам, хворим у лікарнях, в’язням у тюрмах, а також самотнім людям.

З нагоди Різдвяних Свят і нового 2009 року бажаємо всім вам щастя, добра, успіху в праці та душевного спокою, бо з нами Бог!

Благословення Господнє на вас!


+ Василь Івасюк
Екзарх Одесько-Кримський


Дано дня 4 грудня 2008 року Божого
при катедральному храмі Святого Апостола Андрія Первозванного
в місті Одеса на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці